Video na Ślubie. Czy warto? Ile kosztuje? Na co zwrócić uwagę?

1148896_536924753042075_104586936_n

Hej

Najwyższy czas omówić usługę video, na którą zdecydowaliśmy się na Nasz Ślub. Czy jest ona konieczna? Hmmm to wszystko zależy od Waszego podejścia. Dla mnie było jasne że tak, jednak dla wielu osób jest to zbędny koszt.

Uważam że jeśli mamy bardzo mały budżet na Ślub, lepiej jest zrezygnować z taniego i marnego „kamerzysty” na rzecz dobrego fotografa. Wychodzi to znacznie taniej lub podobnie, a pamiątka będzie dobrej jakości.

Ile zatem może kosztować taka usługa? Przedział jest bardzo szeroki, wszystko zależy gdzie i ile osób będzie robiło nagranie. Średnio jest to koszt 2000-9000 zł. Oczywiście znajdą się i ci tańsi i drożsi.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze operatora? Na to samo, co przy wyborze fotografa. Pisałam o tym tutaj, więc nie będę się powtarzała.

bukiet2

W swoim życiu widziałam wiele nagrań z tego pięknego dnia i wiem że przy wyborze tej usługi warto się dobrze zastanowić.

  • warto wybrać się do tej firmy i obejrzeć kilka ich nagrań, zwróćcie wtedy uwagę na jakość, montaż, czy tempo melodii jest odpowiednie do tempa akcji, jak wygląda finalna płyta, czy nie będziecie się wstydzić pokazać tego rodzinie.
  • zastanówcie się czy ten nadmiar „bajerów” jest Wam potrzebny, wiele rzeczy serio jest zbędne. Oczywiście jeśli mamy duuuuży budżet na ślub to czemu nie, ale może lepiej te pieniążki wydać na dodatkowe jedzenie czy ciasto, albo odłożyć na podróż poślubną :)
  • Jeśli wiecie że video będzie to zastanówcie się czy nie chcecie, aby nagranie robiły 2 osoby. Widziałam takie nagrania i wygląda to znacznie lepiej. Jasne koszt wzrasta, lecz ilość uchwyconych chwil również. Łatwiej nagrać przygotowania, uchwycić ciekawe akcje z wesela.
  • Zapytajcie czy dostaniecie wersję „pierwotną” i jeśli będziecie mieli zastrzeżenia, będziecie mogli coś pozmieniać. Niby o tym się nie myśli ale serio różne akcje potrafią zrobić „kamerzyści”. O różnych przypadkach opowiedziałam w tym filmiku.

Ja zdecydowałam się na MM Studio, ponieważ spełniali moje wszystkie „wymagania” i mogę ich z czystym sumieniem polecić :)

DSC6857-1300x865

Dajcie znać jak wypadły Wasze nagrania i na co polecacie zwrócić uwagę.

 

Buziaki

Justyna

One comment

Dodaj komentarz