Fotograf Ślubny, na co zwrócić uwagę?

2 jak wybrac

HEJ :)

Do Ślubu coraz bliżej, czas więc zagęścić posty o tej tematyce. Dziś o fotografie ślubnym. W tym szczególnym dniu towarzyszy Nam tyle emocji i tyle się dzieje, że nie będziemy w stanie zapamiętać wszystkiego. Warto więc zastanowić się nad sposobem uwiecznienia tych pięknych chwil. Ten post nie będzie dotyczył porównania fotograf vs nagranie video. Taki post mam w planach, lecz to troszkę później. W Naszym przypadku od początku wiedzieliśmy, że chcemy sesję plenerową oraz zdjęcia z ceremonii.

11694984_888515571216323_1708560294395165677_n

Co do Kościoła zdjęcia wykona Nam szwagier Bartka, z zawodu jest fotografem ( lecz nie fotografuje ludzi) i chętnie to dla Nas zrobi. Często pojawiają się wątpliwości czy wypada angażować gości w obsługę w tym dniu. Osobiście jestem zdania, że najbliższej rodzinie nie powinniśmy powierzać zadań, aby spokojnie mogli świętować ten dzień. Znajomych czy młodszych gości spokojnie można zapytać o możliwość pomocy. Dzięki temu możecie sporo zaoszczędzić :) Bartka szwagier nie mieszka w Polsce i nie rozumie nic z polskiej Mszy Świętej, więc robienie zdjęć będzie dla Niego „rozrywką” z czego bardzo się cieszy.

DSC2389-1300x865

Nie chcieliśmy zawracać rodzinie głowy sesją plenerową, dlatego w tym przypadku zdecydowaliśmy się poszukać fotografa ślubnego. Dużym ułatwieniem było odwiedzenie targów ślubnych, gdzie mogliśmy pooglądać prace wielu fotografów, porównać jakość, podejście do przyszłej Pary Młodej, poznać cenniki itp. Z całego serca polecam wybrać się na takie targi.

Kiedy najlepiej rozglądać się za fotografem? My zrobiliśmy to około 1,5 roku przed ślubem, jednak nie wszyscy mieli wolne terminy. Należy pamiętać, że jeśli bierzecie ślub w  gorącym sezonie ( czerwiec-wrzesień) przygotowania zacznijcie wcześniej, szczególnie jeśli zależy Wam na dobrej obsłudze. Oni często są rezerwowani nawet z trzyletnim wyprzedzeniem.

Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy idealną osobę, która zajmie się Naszymi zdjęciami. Marzenka w 100% zrozumiała czego szukamy i jestem pewna że bezbłędnie Nam to zapewni.

DSC6857-1300x865

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub? Każdy może mieć inne wymagania, tutaj podam Wam listę tych moich :)

 • Na początku ustalcie jaką kwotę możecie poświęcić na ten cel, napiszcie maila do osób które Was interesują i zapytajcie o cennik.
 • Zapoznajcie się z pracami danej osoby na żywo, spotkajcie się na kawie i spokojnie porozmawiajcie. Po jednej takiej rozmowie można wiele wywnioskować. Już wtedy zobaczycie czy nadajecie na tych samych falach. Przed spotkaniem przygotujcie listę ważnych dla Was pytań. Zapytajcie co dokładnie wchodzi w pakiet, ile zdjęć, w jakiej formie, czy musicie dopłacać za albumy, ile będziecie czekać na zdjęcia?
 • Czy fotograf rozumie na czym wam zależy i czy bez „marudzenia” pomoże zrealizować Wasze marzenia?
 • Czy czujecie się swobodnie przy tych osobach? Podczas ślubu i sesji pewnie będziecie zestresowani. Dobra obsługa potrafi rozładować napięcie :)
 • Czy jesteście ograniczeni czasowo, tylko dana liczba godzin i koniec? Nasz fotograf zupełnie Nas nie ogranicza.
 • Czy fotograf posiada podczas sesji zapasowy sprzęt? Nikomu tego nie życzę, lecz wypadki się zdarzają.
 • Dajcie sobie czas na podpisanie umowy. Po spotkaniu poproście o kilka dni na przemyślenie wszystkiego. Ochłońcie, pogadajcie RAZEM!!!
 • Warto poszukać kogoś  z polecenia lub poczytać opinie na forach.1148896_536924753042075_104586936_n

 

Czekam na Wasze doświadczenia z fotografami ślubnymi i jeśli szukacie fotografa z okolic Poznania to  serdecznie polecam Marzenę :)

 

Buziaki

Justyna

3 comments

 1. Ula says:

  oj tak! Marzena to super dzjewczyna i profesjonalistka:) Na weselu wtopila sie w gosci przez co zdjecia byly naturalne i nikt nie krepowal sie aparatu:) plener tez super, piekne zdjecia i napewno oryginalne:) goraco polecam:)

Dodaj komentarz